Περιηγηθείτε στην ιστοσελίδα του Δήμου Ηλιούπολης για να ενημερωθείτε για τις υπηρεσίες μας, να υποβάλλετε την αίτηση σας για τα ψηφιακά πιστοποιητικά, να δηλώσετε μια βλάβη κ.α.
Ενημερώνουμε τους Δημότες και Κατοίκους της Ηλιούπολης ότι από την Δευτέρα 1η Ιουλίου 2024 και για όλη την θερινή περίοδο, δεν θα διεξάγονται τα δρομολόγια της Φοιτητικής λεωφορειακής γραμμής. Το Σεπτέμβριο θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση για την επαναλειτουργία της Φοιτητικής λεωφορειακής γραμμής.
Ο Δήμος Ηλιούπολης συνεχίζει δυναμικά τις προβολές του παιδικού κινηματογράφου στις πλατείες της πόλης μας ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ για τους μικρούς μας φίλους, αλλά και για
Ο Δήμος Ηλιούπολης, στο πλαίσιο της κοινωνικής του πολιτικής και με στόχο την ελάφρυνση των βεβαρυμμένων οικογενειακών προϋπολογισμών, προγραμματίζει και φέτος τη λειτουργία του Κοινωνικού
Σας ενημερώνουμε ότι λόγω των ιδιαίτερα υψηλών θερμοκρασιών, που επίκεινται τις επόμενες ημέρες, θα διατεθεί κλιματιζόμενη αίθουσα από το Δήμο Ηλιούπολης, η οποία θα είναι
Ενημερώνουμε τους γονείς των βρεφών και νηπίων του Δήμου Ηλιούπολης ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία για τη συμμετοχή των ενδιαφερόμενων στο Πρόγραμμα της Δράσης «Προώθηση
Ο ΔΗΜΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Έχοντας υπόψη: Τις διατάξεις του άρθρου 18 του Ν. 3870/2010 (Α’138) όπως έχουν τροποποιηθεί και ισχύουν Τις διατάξεις του Ν.3584/2007 (Α΄143),
Με τίτλο «ΠΕΝΗΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΕΙΣΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΖΟΜΕΝΗ ΕΚΤΟΤΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΤΟΧΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ» Ο Δήμος Ηλιούπολης και
Το Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων του Π.Ο.Υ., σε συνεργασία με τον Δήμο Ηλιούπολης και τους Διασώστες της Εθελοντικής Διασωστικής Ομάδας Κρίσεων ΕΔΟΚ, διοργάνωσε το
Μετά από ισχυρή παρέμβαση του Δημάρχου Ηλιούπολης Στάθη Ψυρρόπουλου, την Πέμπτη 4 Ιουλίου 2024 ματαιώθηκε προγραμματισμένος ηλεκτρονικός πλειστηριασμός ακινήτου του Δημοσίου επί των οδών Σοφοκλή
Κυριακή 23 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 μ.μ, στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής στην Πλατεία Λευκαδιών στην Κ. Ηλιούπολη.
Ο εθελοντισμός είναι στο DNA μας. Σχεδιάζουμε και υλοποιούμε πληθώρα δράσεων που ενισχύουν την εθελοντική συμμετοχή όλων μας στη βελτίωση της καθημερινότητας μας και της πόλης.
Σας προσκαλούμε να γίνετε και εσείς εθελοντής και να λάβετε μέρος στις προγραμματισμένες δράσεις.
Ενωμένοι για το καλό της πόλης μας!
ΔΗΜΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ | COPYRIGHT 2024